Ofis kanepeleri alırken dikkat edilecek hususlar

Ofisiniz veya çalışma alanınız için almayı düşündüğünüz ofis kanepeleri için önce imalatçı olan firmaları tercih etmenizi öneririm. Çünkü üründe her hangi bir hata olması durumunda karşınızda işten anlayan bir muhatap görürsünüz. Almayı düşündüğünüz kanepenin en önemli kısımlarından bir tanesi de büro kanepesinin gövdesidir. Ofis kanepesinin gövdesi masif ahşaptan veya metal profillerden yapılmış olması ilk tercihiniz olmalıdır. İskelet gövdenin metal olması ürünün fiyatının yüksek olmasına sebep olacağından piyasa rekabetinden dolayı böyle bir kanepeyi bulmanız oldukça zor olacaktır. Ancak özel üretim ile yaptırmanız gerekmektedir. Metal iskelete döşemenin yapılması oldukça zor olup metaller önce çürümemesi için pas önleyici boyalar ile boyanıp sonra etrafı ahşap çıtalarla kaplanır. Masif ahşap iskelet olanlarda ise ahşabın nasıl bir malzeden tercih edildiği öğrenilmeli. Çünkü ağacın kendisinin yaş olması kanepenin ileriki zamanlarda şekil bozukluğuna upramasına sebep olur. Bundan sebep Bereket ofis olarak firmamız fırınlanmış kuru ağaçlardan üretilen iskeletler ile ofis kanepeleri üretimi gerçekleştirlir. Sonradan oluşacak problemleri başta engellemeye çalışırsanız hem zaman hem de işçilikten tasarruf edersiniz. Bir ürün için 2 kere yapılan işçilik kar değil tamamen zarardır.

Ofis kanepesinin iskeletinin çevresi mümkün ise duralit yardımıyla kapatılmalıdır. Bu hem ofis kanepesinin sağlam bir yapıda olmasına yardımcı olur hemde kanepenin döşemeden sonra daha estetik ve düz görünmesini sağlar. Ofis kanepe takımı oturak ve sırt kısımları esneme için kaliteli lastikler ile döşenmelidir. Lastikler sık aralıklar ile çakılmalı ve çaprazlama (bir birlerinin altından ve üstünden atılmalıdır, böylece bir birlerine kenetlenmiş olur) olarak döşenmelidir. Ofis kanepe modelleri farklı olmakla beraber oturak kısmına en az 8 santim kalınlığında ve 32 dansite yoğunluğunda gri sünger kullanılmalıdır. Şimdi ofis kanepe alıcısı bunu nasıl anlayacak diyeceksiniz? Alıcı önce satıcıdan bu detayların bilgisini ister daha sonra varsa ürünün numunesine oturarak koltuğun oturma kısmının esnemesine ve alttan her hangi bir sert cisimin (iskeletin ahşap kısmı genelde ortada oturan kişiyi rahatsız edebilir) olup olmadığına bakmalı. Böylece kanepenin içinde kullanılan lastiklerin sık mı yoksa seyrek aralıklarla döşendiği ve alt süngerin kalın mı yoksa ince mi veya yoğunluğunun az mı çok mu olduğunu bir nebzede olsa anlayabilir. Ofis kanepesinin gövdesi sağlamsa kalitenin yarısı tamamlanmıştır diyebiliriz.

Ofis kanepeleri yüzey döşemeleri için kullanım alanının dekoruna yada konseptine uygun olanı siz tercih edersiniz. Tercihiniz suni deri ise evvela karteladan deriye baktığınız zaman hem yumuşak olmalı hemde biraz kalın olmalı. Burada kalın olmalıdan kastım deriye dokunduğunuzda size tokluk hissi vermelidir. Deri ofis kanepeleri tercihinde ayrıca derinin renk vermemesine dikkat etmeli. Yoksa ofis kanepesine oturan her kişinin kıyafetinde deri rengi bulaşacaktır.

Ofis kanepe fiyatları belirlenirken, kanepenin iskelet yapısı, döşemede kullanılan malzemelerin fiyatları, işçilik ve ilave kullanılan aksesuarlar yani ayaklar, kabaralar ve benzeri ürünler etkiler. Ofis kanepelerinin fiyatlarının ucuz olması demek sizin alırken düşük kaliteli melzemelerden üretilmiş ürünleri kabul etmeniz anlamına gelmektedir.