Ofis koltukları tadilatı yaptırmak

Mevcutta bulunan ofis koltukları belirli bir kullanım sonrasında ister istemez deformasyona uğrayıp ilk görüntüsünü ve rahatlığını kaybediyor. Bereket ofis olarak üretici olmamızdan tüm ofis koltuk modellerinin her türlü tadilatını ve yüz değişimini yapmaktayız.

Yüzü eskiyen, oturma yeri veya kolunda çökmeler olan tekli ofis kanepeleri, cafe koltukları, lobi bekleme koltukları ve benzeri koltuk gruplarında oluşan bu deformasyonları tadilat yaptırmak eskiyi geri kazanmak olacağından az masrafla koltuklarınızı yenilemiş olursunuz. Aksi halde yeni bir koltuk takımı almak son maliyet artışlarından sonra oldukça yüksek maliyetler çıkacaktır. Ofis koltukları, otel koltukları, cafe koltukları, hastane koltukları gibi kullanım yoğun olduğu yerlerde ki koltuk ve kanepeler daha fazla yıpranmaktadır. Genellikle bu tarz yerlerde kullanıcı koltuk kullanımına pek dikkat etmez. Örneğin hastane de bir hastasını ziyarete gelen bir kişi haliyle işten direk hastasını ziyaret edip sonra evine geçip dinlenmek ister. İmalat sanayinde çalıştığını düşünürsek bu kişi, modern, konforlu beyaz hastane koltuklarına oturacağı zaman en başta elleri belki yağlıdır veya boyalıdır. Günün yorgunluğuyla kendisini koltuğa olduğu gibi bırakacaktır. Bu kuvvet karşısında koltuk ilk başta geriye doğru savrulur. Böylece koltuk hem duvara çarpıp duvar boyasına veya kağıdına zarar verir hem de koltuk iskeltinde veya oturma ve sırt kısmında büyük sorunlara yol açacak problemlerin başlamasına sebep olacaktır. Birde arka cebinde anahtar, kalem veya iş yerinde kullandığı bir sivri uçlu alet varsa ofis kanepesi direk yırtılacaktır. Bu daha bir kişinin oturmasıyla oluştu. Hastane gibi bir yerde her gün onlarca insanın gelip bu koltuklar da oturduğunu düşünürsek sonrasının ne olacağını tahmin edebilirsiniz. Bu tarz sorunlarda teknik servisinde yapabileceği pek bir şey yoktur.

Buna benzer bir olayı direk kendim şahit oldum. En çok sattığımız sektörlerden biri olan oyun salonlarında playstation koltukları için söyleyebilirim. Yaklaşık 95-100 kişi civarında biri koltuğa günün yorgunluğuyla beraber ayakta iken kendini koltuğa olduğu gibi bıraktı.Uzun bir süre oyununu oynadıktan sonra kalktı ama ben oldukça tedirginim. Çünkü siz ne kadar sağlam yapsanızda, oturak kısmını ne kadar esnek döşesenizde birden bu kuvvete karşı koltukların diernçleri zayıftır. Özellikle oyun salonlarında belirli bir zaman sonra koltuğun kollarından şikayet ederler. Oyun oyanayanların arkadaşları oyunu seyrederken koltuk kollarına otururlar. Ancak playstation koltuk kolları yapılırken üzerine kol konulacağı düşünülürekten yapılır. Bir kolun ağırlığıyla bir kişinin ağırlığı bir olmayacaltır. Daha sonra playstation koltuğunun yanına puf koltuk vererek bu soruna çözüm buşabildik.

Ofis kanepelerinde en çok oluşan problemler, oturma yerinin çökmesi, kanepe ayaklarının kırılması, deri veya kumaşın genişlemesi sonrası deforme olmasıdır. Oturak kısmında oluşan çökmeler genellikle ya iskelet yapısında bir bozulma olmasından olur yada süngerin alt kısmında bulunan elastiklerin kopmasından dolayıdır. Ofis kanepe ayaklarının kırılması genellikle ofis kanepeleri yer değişikliği yapıldığı zaman karşılıklı olarak iki kişinin kaldırması gerekirken kanepeyi yerde sürklemesinden oluşur. Zeminde fayans aralarına veya her hangi bir çıkıntıya takılan kanepeyi daha fazla kuvvet kullanarak götürme isteği sonucunda zorlayıp ayağı kırar.

Firmamız toplu olması kaydıyla otel, cafe, hastane, okul, avm gibi yoğun miktarda kullanılan tüm ofis kanepe modelleri, otel koltukları, ofis koltukları, cafe koltukları, okul koltukları ve benzeri tüm iş yeri koltuklarının tadilat tamirat ve yüz değişimi gibi bakım işlerini yapmaktadır. Yapılacak tadilat miktarına, toplam tutara ve mesafeye bağlı olaraktan servisini firmamız yapabilmektedir. Tüm tamirat ve tadilat işlemleri İstanbul Güngören'de bulunan imalat adresimizde yapılır. Önce tamiratı yapılacak koltuklardan birer örnekler incelenerek yapılacak işlemler belirlenir, sonra bunlar teklifle birlikte sunulur.